
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height | 2 mm |
| Self Resonant Frequency | 15 MHz |
| Current Rating | 130 mA |
| DC Resistance (DCR) | 700 mΩ |
| Inductance | 33 µH |
| Max Saturation Current | 130 mA |
| Max Temperature Rise Current | 460 mA |
| Max Length | 2.7 mm |
| Max Width | 2 mm |
| Min Length | 2.3 mm |
| Min Width | 1.6 mm |
| Saturation Current | 270 mA |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Shielding | Unshielded |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Type | Wirewound |
| Height - Seated (Max) | 2 mm |
| Core Material | Ferrite |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
